دربارۀ اریش

خرد بهتر از هرچه ایزد بداد

ستایش خرد را به از راه داد

خرد رهنمای و خرد دلگشای

خرد دست گیرد به هر دو سرای

 

انتشارات «اریش» فعالیت‌های فرهنگی خود را از سال 1394 آغاز کرد. «اریش» واژه‌ای فارسی و به‌معنای هشیار و فرزانه است. «گروه انتشارات اریش مجموعه‌ای است از نخبگان و اندیشه‌ورزان حوزه‌های علوم انسانی. انتشارات اریش ناشر حوزۀ ادبیات، اندیشه و هنر است. ما در حوزه‌های متنوع ادبیات، هنر و فلسفه گام‌هایی برداشته‌ایم، هرچند کوچک اما برای نیل به هدفی بلند که اعتلای فرهنگ و ادب و هنر و اخلاق و انسانیت است. روشن است که در این وادی به دوستان و یاران فرهیختۀ خویش نیازمندیم و همگاهی و همراهی ایشان با انتشارات را با جان پذیرا هستیم و پاس می‌داریم که هدف ترجمان اندیشه و احساسات انسانی است و شکوهندگی و بالیدن زبان و ادبیات فارسی و ایران و ایرانی که «برای وصل کردن آمده‌ایم».

نظر به اینکه هدف انتشارات، چاپ آثار برگزیدۀ اهالی دانش و هنر است، از علاقمندان به انتشار اثر در زمینه‌های نام‌برده و علوم دیگر مرتبط، چون روانشناسی و علوم اجتماعی و تاریخ، جهت همکاری دعوت می‌شود. لازم به ذکر است که آثار ارسالی از سوی هیئت داوران بررسی می‌شود و در صورت پذیرش، در نوبت چاپ قرار خواهد گرفت. مانا باشید.

عضویت در خبرنامۀ اریش

با عضویت در خبرنامۀ اریش، همواره از اخبار انتشارات اریش مطلع خواهید شد و انتشار آثار جدید یا برنامه‌های برگزار شده توسط اریش بلافاصله به اطلاع شما خواهد رسید.